Актуально

1.jpg

«Трихограма і чиста продукція»

         Посівам сільськогосподарських культур, плодово-ягідним, овочевим, баштанним, лісовим і лісопарковим насадженням, продукції рослинництва завдають шкоди понад 400 видів шкідників. Для їх захисту від шкідливих об’єктів необхідно поєднання агротехнічних, біологічних та хімічних методів захисту рослин.

            Біологічний метод є основним стратегічним еколого-біологічним заходом контролю шкідливих організмів в садах,  посівах сільськогосподарських культур та органічному землеробстві.

            Останнім часом ставиться завдання про біологізацію сучасного сільського господарства, скорочення застосування агрохімікатів або їх заміну біологічними препаратами. Все більшу популярність  у світі набувають ідеї органічного землеробства, при якому застосування хімічних добрив і пестицидів мінімальні або зовсім не допускається.

            Одним із біологічних методів є використання трихограми.

Трихограма – це  перетинчастокрила  комаха, яка паразитує на яйцях багатьох шкідників таких як: підгризаючі та листогризучі совки, кукурудзяного та лучного метеликів, біланів, плодожерок, листовійок та інших комах – всього більше 200 рослиноїдних видів.

 Трихограму розселяють в фазі імаго і у вигляді паразитованих  яєць лабораторного господаря за 12-24 години до відродження дорослих комах трихограми.

В природі трихограма перезимовує в яйцях шкідників. Але при дуже низьких температурах основна її частина вимерзає. Тому в біолабораторіях масово вирощують ендопаразита трихограму. 

Весною, при середньодобовій температурі +140С, трихограму випускають в сад від вишневої мухи, плодожерок, листокруток і інших шкідників.  Трихограма регулює чисельність шкідників. Якщо в саду не використовуються отрутохімікати і кожен рік вноситься трихограма, туди злітаються корисні ентомофаги такі, як: золотоочка ( личинка живиться попелицями, кокцидами,кліщами), садові сонечки (живляться попелицями), габробракони (які відкладають яйця в гусінь основних видів шкідників), щипавка звичайна (живиться дрібними комахами, знищує кладки яєць американського білого метелика), муха тахіна (проколює гусінь і лялечки різних метеликів, відкладаючи яйця всередину таких шкідників як пилільщиків, золотогузок) і багато інших

Позитивні властивості трихограми:

-          екологічно чистий засіб  захисту рослин;

-          здатність до паразитування впродовж вегетаційного розвитку рослин;

-          швидкість розвитку та вигідне співвідношення статей  забезпечують високі темпи розмноження;

-          можливість використання біля населених пунктів, пасік, водойм, під час цвітіння культур;

-          простота внесення та низькі витрати;

-          зараження яєць шкідників у недосяжних місцях для пестицидів;

-          висока ефективність при профілактичному застосуванні.

 

Державна Установа «Полтавська обласна фітосанітарна лабораторія» вирощує трихограму виду пентоі. Це пластичний вид трихограми, який розвивається як в трав’яному ярусі, так і на деревах. Трихограма атестована в Українській лабораторії якості і безпеки продукції Агропромислового комплексу, і по протоколу випробувань № 0040-У від 17.05-02.06.02017 року трихограма  за всіма показниками віднесена до  І класу якості.

 
З питань реалізації трихограми звертатися за адресою:
м. Лубни вул. Лісна, 49,
тел.: (0532)56-17-77, (0536)16-25-78
 
Відділ по біологічному методу боротьби з шкідниками, хворобами рослин та бур’янами
Державної установи «Полтавська обласна фітосанітарна лабораторія».

  


   Щодо Постанови Державної агенції з карантину рослин Міністерства сільського господарства Республіки Індонезія від 29.01.2016 938/ KR.040/L/1/2016 про реєстрацію Одеської прикордонної державної контрольно-токсикологічної лабораторії з продовольчої безпеки України. 


  
 
УВАГА ! Бактеріальне в'янення кукурудзи.

vilt

 

Під час контрольних обстежень території Полтавської області у 2014 році виявлено вогнище регульованого шкідливого організму відсутнього на території України - Бактеріальне в'янення кукурудзи на загальній площі - 100,99 га. та запроваджено особливий карантинний режим розпорядженням голови Лубенської РДА від 25 вересня 2014 року №328.

 


 

 

Головою районної адміністрації  було видано розпорядження № 328 від 25.09.14р. Про запровадження карантинного режиму по бактеріальному в’яненню кукурудзи на території Лубенського району на загальній площі 100,99 га по ТОВ «Бурат Агро».

 

Згідно розпорядження розроблені заходи з локалізації вогнищ бактеріального в’янення кукурудзи на території Лубенського району на 2014 – 2017 роки.